TwojFachowiec.net

Przejrzyste usługi w sieci

Competence Examination Center

Firmy w serwisach społecznościowych

"Z potencjału serwisów społecznościowych nie korzystają jedynie liderzy w swojej branży. Korzyści dostrzegają również małe firmy. Liczą one nie tylko na zwiększony ruch na stronie, ale również na aktualne wieści z branży."

Coraz więcej firm udziela się aktywnie w popularnych serwisach społecznościowych takich jak Facebook.com oraz w mikroblogach, np. Twitter.com. Celem jest nie tylko pozyskanie ruchu na stronie firmowej, ale także monitorowanie opinii o firmie czy działań konkurencji, a czasem także rekrutacja pracowników.

Profile, po ich uwzględnieniu w wynikach wyszukiwania Google, Bing i innych wyszukiwarek, pojawiają się zazwyczaj na wysokich pozycjach, dzięki czemu pozwala to na pewnego rodzaju kontrolę informacji wyświetlanych o firmach. Temat ten został omówiony w artykule Czy Googlowałeś już swoje nazwisko lub nazwę firmy?

Źródło informacji: Firmy są obecne w serwisach społecznościowych tylko dla ruchu na stronie?

21.01.2010

Aktualności

Zmiany w e-podpisach

Rząd przyjął nowelizację ustawy o podpisach elektronicznych, na podstawie której dostępnych będzie kilka ich rodzajów.

Czytaj całość »

Aktywni nie kupują książek...

Od marca aktywni użytkownicy serwisu TwojFachowiec.net nie muszą wydawać pieniędzy na książki. Dostają je za darmo, biorąc udział w konkursie Książki dla aktywnych.

Czytaj całość »

Jak chronić swoją reputację w sieci?

Ostatnio pisaliśmy o tym, dlaczego firmy lub osoby świadczące usługi powinny zadbać o to, co wyświetla na ich temat Google.

Czytaj całość »

Firmy w serwisach społecznościowych

Z serwisów społecznościowych korzystają zarówno liderzy w swojej branży, jak i małe firmy. Na co liczą przez aktywność na nich?

Czytaj całość »

Blogi bez rejestracji

Ostatnimi czasy sporo kontrowersji wzbudziły planowane zmiany w ustawie o prawie prasowym, która miała zobowiązać właścicieli stron www do ich rejestracji.

Czytaj całość »

Internetowa rewolucja

Google, Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan i home.pl rozpoczęły akcję, która ma zachęcić małe i średnie firmy do aktywnej obecności w internecie.

Czytaj całość »

Start serwisu TwojFachowiec.net

W dniu 14 sierpnia 2009 roku uruchomiliśmy nowy serwis dla usługodawców.

Czytaj całość »

 

Ostatnie ogłoszenia:

Copyright:

Copyright © 2018 TwojFachowiec.net
All rights reserved.