TwojFachowiec.net

Przejrzyste usługi w sieci

Competence Examination Center

Content marketing - działania bazujące na więziach

Współczesny marketing stanął przed zadaniem stworzenia nowej formy skutecznego dotarcia do odbiorcy. Duża konkurencja, masowy przepływ treści, zalanie rynku przekazem reklamowym, doprowadziły do powstania swoistego chaosu informacyjnego i znacznego podburzenia statusu nadawcy komunikatu marketingowego, jako podmiotu godnego zaufania.

W ten sposób, szukając nowych dróg komunikacji marketingowej i odbudowaniu poczucia zaufania, powstał tzw. content marketing.

Pewny, rzetelny i atrakcyjny

Content marketing bywa inaczej określany jako marketing treści. Polega on na działaniach marketingowych, które przeprowadzane są w sposób delikatny, które w możliwie największym stopniu przysłania intencje reklamy. Narzędziem content marketingu jest publikowanie rzetelnych i profesjonalnie opracowanych treści, które będą atrakcyjne i przydatne dla odbiorcy. Nadawca treści w tym modelu, zaspokaja potrzeby odbiorcy, a nie, jak to jest w przypadku standardowych działań marketingowych, kreuje te potrzeby. Narzędziami content marketingu mogą być: recenzja, wywiad, artykuł, poradnik, rys historyczny, opis itp.

Przykładowo, idealną strategię content marketingową dla księgarni internetowej, która prowadzi właśnie promocję nowej książki, będzie opublikowanie wywiadu z jej autorem. Lektura tegoż w sposób pośredni na pewno przyczyni się do rozbudzenia w czytelniku chęci przeczytania książki, nie zostanie zaś odczytana jako nachalna reklama.

Budowanie więzi

Content marketing to działania, które bazują na budowaniu pozytywnej relacji między dwiema stronami przekazu. Ten model marketingu, w przeciwieństwie do jego standardowych rodzajów jest działaniem dwustronnym. Sukces odniesie jedynie wtedy, kiedy zbuduje długotrwałą relację, opartą na obustronnym zaangażowaniu, zaufaniu i zaciekawieniu. Jest nastawiony nie tyle na promocji danego produktu, co, na budowaniu świadomości marki. Wtórne jego działania, mają znaleźć odzwierciedlenie w samodzielnym rozpowszechnianiu treści przez odbiorców, z którymi została nawiązana więź.

Artykuły

Hotele dla psów - jak znaleźć najlepszy?

Sezon wakacyjny właśnie się zaczął i zapewne coraz bliżej nam do wymarzonego urlopu. Właściciele psów mają w tym czasie dylemat - co zrobić ze swoim ulubieńcem?

Czytaj całość »

Pracodawco, nie możesz znaleźć pracownika? Nie męcz się z tym sam, pozwól sobie pomóc

O dobrego fachowca dzisiaj trudno. I chodzi nie tylko o znalezienie specjalisty w zakresie hydrauliki czy prądu. Kłopoty mają również pracodawcy poszukujący ekspertów na stanowiska, które wymagają nie tylko gotowości do podjęcia pracy, ale odpowiednich kompetencji i doświadczenia. Wsparcia może udzielić im biuro pośrednictwa pracy.

Czytaj całość »

Różnice między pralnią chemiczną a wodną

Ze względu na nasz obecny tryb życia coraz popularniejsze staje się korzystanie z usług pralni. Zabiegani, zapracowani mamy bardzo mało czasu na codzienne czynności, dlatego też szukamy różnych rozwiązań i ułatwień.

Czytaj całość »

Beton - jakie są jego zastosowania?

Beton stanowi materiał powszechnie wykorzystywany we współczesnym budownictwie. Jest to kompozyt, mieszanina spoiwa, czyli cementu oraz wypełniacza, w postaci kruszywa.

Czytaj całość »

Content marketing - działania bazujące na więziach

Współczesny marketing stanął przed zadaniem stworzenia nowej formy skutecznego dotarcia do odbiorcy.

Czytaj całość »

Skąd czerpać inspiracje do dekoracji okien?

Dekoracja okna stanowi uzupełnienie aranżacji wnętrza, jest w stanie dodać pomieszczeniom uroku. Doskonale sprawdza się także wtedy, gdy chcemy przeprowadzić metamorfozę bez kosztownego remontu domu czy mieszkania.

Czytaj całość »

Naprawa suwnic – tam, gdzie liczy się doswiadczenie

Suwnice to urządzenia znajdujące zastosowanie wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba przemieszczania dużych i ciężkich ładunków. Dzięki tym maszynom możliwa jest praca zakładów w różnych dziedzinach gospodarki, dlatego w razie usterki warto zdać się na fachowców.

Czytaj całość »

Biuro rachunkowe czy samodzielna księgowość?

Założenie firmy nie należy do trudnych czynności, poza tym, że od przyszłego przedsiębiorcy wymaga się anielskiej cierpliwości i dużego nakładu czasu na załatwienie wszelkich formalności. Schody zaczynają się dopiero wtedy, gdy działalność tę zacznie się prowadzić.

Czytaj całość »

Fundamenty - pytania i odpowiedzi

To kolejny artykuł skierowany do studentów kierunków budowlanych. Odpowiadamy w nim na ich częste pytania dotyczące fundamentów.

Czytaj całość »

Ściany w budynkach - pytania i odpowiedzi

Niniejszy artykuł zawiera odpowiedzi na pytania studentów kierunków budowlanych.

Czytaj całość »

 

Ostatnie ogłoszenia:

Copyright:

Copyright © 2018 TwojFachowiec.net
All rights reserved.