TwojFachowiec.net

Przejrzyste usługi w sieci

Competence Examination Center

Czy Googlowałeś już swoje nazwisko lub nazwę firmy?

Dzisiejszy artykuł poświęcony jest kreowaniu wizerunku osoby lub firmy w Internecie. Zanim przejdę do konkretów, wejdź na Google i sprawdź pierwsze 10-20 wyników jakie wyświetlają się po wpisaniu Twojego imienia i nazwiska lub też nazwy firmy, a następnie odpowiedz na 2 pytania:

 1. Czy wszystkie wpisy dotyczą właśnie Ciebie? Jeśli świadczysz usługi i reklamujesz się w Internecie, powinieneś zadbać o to, aby osoby szukające informacji lub opinii o Tobie nie trafiały na strony dotyczące zupełnie innych osób.
 2. Czy znalazłeś fora lub serwisy ogłoszeniowe, na których znajdują się negatywne opinie o Tobie? Te same opinie mogą znaleźć Twoi potencjalni klienci.

O tym, jak wiele osób szuka usług rozpoczynając od wyszukiwarek internetowych (głównie Google) nie trzeba przypominać. Na temat tego, ile osób ufa opiniom znalezionym w Internecie, można przeczytać w artykule "Internauci ufają opiniom". Jeśli więc inwestujesz w reklamę internetową, powinieneś zadbać o to, aby Google wyświetlało na wysokich pozycjach odpowiednie informacje na Twój temat. Możesz to zrobić samodzielnie pod warunkiem, że nie masz tak popularnego nazwiska jak np. "Kowalski".

Pierwszym krokiem w tym celu powinno być założenie kont na poniższych stronach. Kiedy Google znajdzie te strony i zacznie uwzględniać je w swoich wynikach, istnieje duża szansa na to, że znajdą się one na wysokich pozycjach, a Ty będziesz częściowo kontrolował to, co Google wyświetla na Twój temat. W zależności od tego, czy masz zarejestrowaną działalność, nazwa firmy lub Twoje imię i nazwisko powinno stanowić Twój login. Pamiętaj o uzupełnieniu najważniejszych informacji, do których należy m.in. adres strony - jeśli posiadasz stronę firmową, wpisz jej adres, w przeciwnym razie podaj np. adres swojego profilu w portalu TwojFachowiec.net. Pozytywnie na Twój wizerunek wpłynie stosowanie wszędzie tego samego zdjęcia lub logo firmy zamiast przypadkowych grafik. Jeśli nie posiadasz logo firmowego, możesz zlecić jego wykonanie grafikowi.

GRUPY DYSKUSYJNE:

 • grupy.twojfachowiec.net
 • www.goldenline.pl
 • www.profeo.pl
 • inne grupy dyskusyjne bezpośrednio związane z Twoją branżą

Udzielając się aktywnie na grupach dyskusyjnych dbasz o swój wizerunek prezentując się jako specjalista w swojej branży. Dyskutuj zatem z innymi fachowcami, pomagaj potencjalnym klientom, a być może kiedyś skorzystają z Twoich usług zamiast wybrać osobę lub firmę, z którą nie mieli wcześniej do czynienia.

SERWISY SPOŁECZNOŚCIOWE I MIKROBLOGI:

 • www.facebook.com
 • www.myspace.com
 • www.linkedin.com
 • biznes.net
 • twitter.com
 • blip.pl
 • flaker.pl

Na tego typu stronach możesz na bieżąco informować o zmianach w swojej ofercie, w tym również o promocjach i konkursach. Jeśli dobrze wykorzystasz ten kanał promocji, zobaczysz szybki efekt co najmniej w postaci zwiększonego ruchu na Twojej stronie.

SERWISY Z ARTYKUŁAMI:

 • interaktywnie.com
 • www.nf.pl
 • www.artelis.pl
 • www.eioba.pl
 • www.ithink.pl

Na powyższych stronach możesz publikować artykuły na tematy związane z branżą, w jakiej działasz. Każdy z nich będzie podpisany Twoim imieniem lub nazwiskiem, część z nich wyświetla obok artykułu odnośnik do Twojej strony. Promować swój profil możesz także komentując inne artykuły.

SERWISY Z OFERTAMI PRACY:

 • www.jobrapido.pl
 • www.jobexpress.pl
 • www.gowork.pl
 • www.kariera.pl
 • www.infopraca.pl

Jeśli oferujesz pracę, stwórz na tych stronach pełny profil firmy i napisz o niej jak najwięcej.

INNE STRONY:

 • www.youtube.com
 • www.vimeo.com
 • www.alexa.com
 • www.aboutus.org
 • www.flickr.com

Rejestracja i aktywność nawet na kilku wymienionych stronach, powinna w dość szybkim czasie przynieść rezultaty. Możesz także zarejestrować adres w domenie .tel lub domenę ze swoim nazwiskiem, zamieszczając na niej najważniejsze informacje i dane kontaktowe. Nie zapomnij o dodaniu swojej firmy do Centrum Firm Lokalnych. I przede wszystkim staraj się regularnie udzielać w serwisach, na których zdecydujesz się zarejestrować. Jeśli nie masz czasu na tego typu działania promocyjne, możesz zwrócić się w tej sprawie do specjalistów ogłaszających się w kategorii Reklama w internecie.

Mam nadzieję, że artykuł ten okazał się pomocny i że zainteresują Cię kolejne materiały dotyczące promocji w Internecie. Jeśli masz jakieś pytania na temat tego artykułu, no. dotyczące tego w jaki sposób wykorzystać wymienione strony do reklamy, zadaj je na naszych grupach dyskusyjnych w dziale Reklama w internecie.

Artykuły

Hotele dla psów - jak znaleźć najlepszy?

Sezon wakacyjny właśnie się zaczął i zapewne coraz bliżej nam do wymarzonego urlopu. Właściciele psów mają w tym czasie dylemat - co zrobić ze swoim ulubieńcem?

Czytaj całość »

Pracodawco, nie możesz znaleźć pracownika? Nie męcz się z tym sam, pozwól sobie pomóc

O dobrego fachowca dzisiaj trudno. I chodzi nie tylko o znalezienie specjalisty w zakresie hydrauliki czy prądu. Kłopoty mają również pracodawcy poszukujący ekspertów na stanowiska, które wymagają nie tylko gotowości do podjęcia pracy, ale odpowiednich kompetencji i doświadczenia. Wsparcia może udzielić im biuro pośrednictwa pracy.

Czytaj całość »

Różnice między pralnią chemiczną a wodną

Ze względu na nasz obecny tryb życia coraz popularniejsze staje się korzystanie z usług pralni. Zabiegani, zapracowani mamy bardzo mało czasu na codzienne czynności, dlatego też szukamy różnych rozwiązań i ułatwień.

Czytaj całość »

Beton - jakie są jego zastosowania?

Beton stanowi materiał powszechnie wykorzystywany we współczesnym budownictwie. Jest to kompozyt, mieszanina spoiwa, czyli cementu oraz wypełniacza, w postaci kruszywa.

Czytaj całość »

Content marketing - działania bazujące na więziach

Współczesny marketing stanął przed zadaniem stworzenia nowej formy skutecznego dotarcia do odbiorcy.

Czytaj całość »

Skąd czerpać inspiracje do dekoracji okien?

Dekoracja okna stanowi uzupełnienie aranżacji wnętrza, jest w stanie dodać pomieszczeniom uroku. Doskonale sprawdza się także wtedy, gdy chcemy przeprowadzić metamorfozę bez kosztownego remontu domu czy mieszkania.

Czytaj całość »

Naprawa suwnic – tam, gdzie liczy się doswiadczenie

Suwnice to urządzenia znajdujące zastosowanie wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba przemieszczania dużych i ciężkich ładunków. Dzięki tym maszynom możliwa jest praca zakładów w różnych dziedzinach gospodarki, dlatego w razie usterki warto zdać się na fachowców.

Czytaj całość »

Biuro rachunkowe czy samodzielna księgowość?

Założenie firmy nie należy do trudnych czynności, poza tym, że od przyszłego przedsiębiorcy wymaga się anielskiej cierpliwości i dużego nakładu czasu na załatwienie wszelkich formalności. Schody zaczynają się dopiero wtedy, gdy działalność tę zacznie się prowadzić.

Czytaj całość »

Fundamenty - pytania i odpowiedzi

To kolejny artykuł skierowany do studentów kierunków budowlanych. Odpowiadamy w nim na ich częste pytania dotyczące fundamentów.

Czytaj całość »

Ściany w budynkach - pytania i odpowiedzi

Niniejszy artykuł zawiera odpowiedzi na pytania studentów kierunków budowlanych.

Czytaj całość »

 

Ostatnie ogłoszenia:

Copyright:

Copyright © 2018 TwojFachowiec.net
All rights reserved.