TwojFachowiec.net

Przejrzyste usługi w sieci

Competence Examination Center

Pracodawco, nie możesz znaleźć pracownika? Nie męcz się z tym sam, pozwól sobie pomóc

Jak pokazują dane Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, stopa bezrobocia w Polsce, w pierwszym kwartale 2017 roku zmniejszyła się o 1,7 p.p. i wynosi obecnie tylko 8,8%. To rekordowo niski wskaźnik. Nie zaskakuje więc, że od rynku pracodawcy przeszliśmy na rynek pracownika – na którym to może on przebierać w ofertach zatrudnienia, poszukując tej dającej najlepsze warunki – mówi przedstawicielka reprezentująca agencję People, specjalizującą się w rekrutacji i doradztwie personalnym. – Dziś, najprostszym dla pracodawcy sposobem na znalezienie specjalisty, zwłaszcza na stanowisko eksperckie, jest skorzystanie z fachowej pomocy. Taką zaoferować może profesjonalne biuro pośrednictwa pracy lub rekruter – dodaje.

Jakie korzyści płyną ze współpracy z agencją doradztwa personalnego i rekrutacyjną? Weźmy ofertę usług tego typu pod lupę.

Rekruter znajdzie kandydata idealnego

Poszukiwanie pracowników hali fabrycznej, czy nawet pracownika biurowego jest stosunkowo łatwe, a proces rekrutacji może przeprowadzić dział kadr firmy. Wystarczy opublikować ogłoszenie o pracy na odpowiednich portalach, by do przedsiębiorstwa zaczęły spływać aplikacje. Umiejętności i kompetencji kandydatów na stanowiska o niskich wymaganiach nie trzeba w specjalny sposób weryfikować. Wystarczy zerknąć na przebieg doświadczenia zawodowego i historię edukacji, by mieć wstępne wyobrażenie o tym, czy osoba aplikująca nadaje się do zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną, a następnie do podjęcia pracy. Oczywiście, proces ten jest czasochłonny – dlatego rozważenie choć wstępnego „przesiania” kandydatur przez ekspertów jest wskazane.

Znacznie trudniej jest jednak wtedy, gdy poszukiwany jest fachowiec o wąskiej specjalizacji. Programista, który pracuje w określonym środowisku, inżynier, ekspert w dziedzinie chemii, tłumaczeń specjalistycznych… przykłady można mnożyć. Wtedy publikacja ogłoszeń nie wystarcza. Konieczne jest aktywne poszukiwanie kandydata idealnego. Biuro pośrednictwa pracy podejdzie do tego zadania fachowo. Jak? Po pierwsze, przeanalizuje potrzeby pracodawcy, precyzując jego oczekiwania co do kandydata. Po drugie zaś, korzystając z odpowiednich kanałów, dotrze do specjalistów o poszukiwanych kompetencjach i podejmie z nimi rozmowę. Tu nie wystarczy przedstawienie oferty pracy. Konieczne jest zachęcenie eksperta do podjęcia zatrudnienia – a argumenty finansowe nie zawsze będą wystarczającą przynętą.

Dokładny background screening to nieocenione wsparcie

Współpraca z profesjonalnym rekruterem ma jeszcze jedną zaletę: można spodziewać się, że „sprawdzi” on kandydata, którego zatrudnieniem zainteresowana jest firma. Chodzi choćby o poświadczenie zdobytego doświadczenia i kompetencji. To ważne, zwłaszcza gdy stanowisko pracy, które podejmie nowozatrudniona osoba, ma charakter samodzielny i wiąże się z odpowiedzialnością, ale i dostępem do danych poufnych przedsiębiorstwa. Tych absolutnie nie można przekazywać osobom postronnym.

Jak widać, z biurem pośrednictwa pracy warto współpracować zarówno z uwagi na coraz większe wyzwania na rynku pracy, jak i dlatego, że znacznie upraszcza to i przyspiesza proces rekrutacji.

Artykuły

Hotele dla psów - jak znaleźć najlepszy?

Sezon wakacyjny właśnie się zaczął i zapewne coraz bliżej nam do wymarzonego urlopu. Właściciele psów mają w tym czasie dylemat - co zrobić ze swoim ulubieńcem?

Czytaj całość »

Pracodawco, nie możesz znaleźć pracownika? Nie męcz się z tym sam, pozwól sobie pomóc

O dobrego fachowca dzisiaj trudno. I chodzi nie tylko o znalezienie specjalisty w zakresie hydrauliki czy prądu. Kłopoty mają również pracodawcy poszukujący ekspertów na stanowiska, które wymagają nie tylko gotowości do podjęcia pracy, ale odpowiednich kompetencji i doświadczenia. Wsparcia może udzielić im biuro pośrednictwa pracy.

Czytaj całość »

Różnice między pralnią chemiczną a wodną

Ze względu na nasz obecny tryb życia coraz popularniejsze staje się korzystanie z usług pralni. Zabiegani, zapracowani mamy bardzo mało czasu na codzienne czynności, dlatego też szukamy różnych rozwiązań i ułatwień.

Czytaj całość »

Beton - jakie są jego zastosowania?

Beton stanowi materiał powszechnie wykorzystywany we współczesnym budownictwie. Jest to kompozyt, mieszanina spoiwa, czyli cementu oraz wypełniacza, w postaci kruszywa.

Czytaj całość »

Content marketing - działania bazujące na więziach

Współczesny marketing stanął przed zadaniem stworzenia nowej formy skutecznego dotarcia do odbiorcy.

Czytaj całość »

Skąd czerpać inspiracje do dekoracji okien?

Dekoracja okna stanowi uzupełnienie aranżacji wnętrza, jest w stanie dodać pomieszczeniom uroku. Doskonale sprawdza się także wtedy, gdy chcemy przeprowadzić metamorfozę bez kosztownego remontu domu czy mieszkania.

Czytaj całość »

Naprawa suwnic – tam, gdzie liczy się doswiadczenie

Suwnice to urządzenia znajdujące zastosowanie wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba przemieszczania dużych i ciężkich ładunków. Dzięki tym maszynom możliwa jest praca zakładów w różnych dziedzinach gospodarki, dlatego w razie usterki warto zdać się na fachowców.

Czytaj całość »

Biuro rachunkowe czy samodzielna księgowość?

Założenie firmy nie należy do trudnych czynności, poza tym, że od przyszłego przedsiębiorcy wymaga się anielskiej cierpliwości i dużego nakładu czasu na załatwienie wszelkich formalności. Schody zaczynają się dopiero wtedy, gdy działalność tę zacznie się prowadzić.

Czytaj całość »

Fundamenty - pytania i odpowiedzi

To kolejny artykuł skierowany do studentów kierunków budowlanych. Odpowiadamy w nim na ich częste pytania dotyczące fundamentów.

Czytaj całość »

Ściany w budynkach - pytania i odpowiedzi

Niniejszy artykuł zawiera odpowiedzi na pytania studentów kierunków budowlanych.

Czytaj całość »

 

Ostatnie ogłoszenia:

Copyright:

Copyright © 2018 TwojFachowiec.net
All rights reserved.