TwojFachowiec.net

Przejrzyste usługi w sieci

Competence Examination Center

Oferta - Sklep z grzejnikami Sarmata.pl

Sarmata.pl

Nazwa firmy:
Sarmata.pl
Adres:
ul. Ostrowskiego 30
53-238 Wrocław
woj. dolnośląskie
Telefon:
717575830

Kategorie:
Architektura i budownictwo, Elektryka, Usługi wykończeniowe
Treść oferty:
Ogrzewanie domu czy mieszkania jest niezwykle kluczową kwestią, każdemu niewątpliwie zależy by było ono jak najbardziej skuteczne. Rodzajów ogrzewania jest wiele najbardziej znane są oczywiście kotły grzewcze, konwektory elektryczne, a nawet kominek. Jednak na wziętości zyskują również elektryczne promienniki podczerwieni, które nadają się świetnie do ogrzewania różnych powierzchni.

Czym w zasadzie jest ten typ ogrzewania i jak można objaśnić jego działanie? A więc promienniki elektryczne podczerwieni posiadają moduły grzejne, w zależności mogą być ceramiczne lub też halogenowe. Prócz tego w zestawie budowy promiennika znajdują się również ekran odbijający promieniowanie oraz wzmacniane szyby oraz ramki, która zbiera wydziale ciepło, a następnie rozprowadza je na elementy będące w pobliżu. Błyskawicznie po włączeniu urządzenia moduły te rozgrzewają się do bardzo dużej temperatury.

Podczerwień rozprzestrzenia się falami i ogrzewa dane wnętrze do wysokiej temperatury. Sam sposób ogrzewania jest jednakże inny od znanych nam kaloryferów grzewczych, jak i konwektory elektryczne. Elektryczne promienniki podczerwieni nie ocieplają samego powietrza, a tylko przedmioty, które znajdują się w zasięgu ich działania. Działanie fal podczerwieni podgrzewa przedmioty do wysokiej temperatury tworząc uczucie przyjemnego ciepła. Należy wiedzieć, że ten typ ogrzewania działa niebywale szybko jak i bardzo dynamicznie, w rezultacie przedmioty nie odporne na wyższą temperaturę mogą ulec zniszczeniu lub stopieniu. Ten typ ogrzewania tworzy też problem z słabo równomiernym rozłożeniem się ciepła.

W rezultacie jedna strefa pokoju może być dość mocno ogrzana, z kolei inna już takiego ciepła nie pozyska. Promiennikiem jest także standardowa żarówka, która pobiera aż 95% na rozgrzanie się, w rezultacie już po chwili od podłączenia jej do źródła prądu jest na tyle rozgrzana, że nie da się jej dotknąć ręką bez konsekwencji. Jednak elektryczne promienniki podczerwieni mają silniejsze działanie, typowa żarówka nie może dorównywać ich sile. Jeżeli chodzi o stosowanie promienników w naszym domu, to należy przeanalizować to, albowiem działają one dosyć intensywnie, i już po paru chwilach zamiast miłego nam uczucia ciepła poczujemy, że w pomieszczeniu panuje zbyt wysoka temperatura i dłuższe przebywanie w nim będzie nieprzyjemne. Dlatego też promienniki warto zainstalować w takich pomieszczeniach, gdzie nie jesteśmy długo, tak na przykład w piwnicy, łazience. Idealnie będą się też nadawały do ogrzewania dużych hal bądź też do stosowania na otwartych przestrzeniach jak ogródki kawiarniane.

Pełna oferta na Sarmata.pl

 

 

Ostatnie ogłoszenia:

Copyright:

Copyright © 2018 TwojFachowiec.net
All rights reserved.